7 veebruar 2024

Haruldane Eesti Loodusmuuseumi tuuratopis läheb turismimessile

Sel nädalal toimuval turismimessil Tourest on neljapäeval, 8. veebruaril üheks teemaks mereline pärand. Eesti Loodusmuuseum pakub kõigile huvilistele võimaluse kohtuda Eesti merelise pärandiga silmast silma. Nimelt jõuavad sel ühel messipäeval mereelukad tee maismaale!

25 jaanuar 2024

Eesti Loodusmuuseumi jaaguar Kapella läks külla Tartu Tamme Gümnaasiumisse

Möödunud nädalal jõudis Eesti Loodusmuuseumi jaaguar nimega Kapella Tartusse, kus ta oma neljakuulise külastuse ajal rõõmustab Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilasi ja teisi huvilisi, kes tahavad temaga lähemalt tuttavaks saada.

18 jaanuar 2024

Eesti Loodusmuuseum toetab õpetajate streiki: streiginädalal on uksed õpetajatele pärani lahti

Eesti Loodusmuuseum avaldab toetust 22. jaanuaril algavale õpetajate streigile. Streiginädalal saavad nii kooli- kui lasteaiaõpetajad muuseumisse tasuta ning lastegrupid poole hinnaga.

5 jaanuar 2024

Eesti Loodusmuuseumit külastas möödunud aastal ligi 50 000 külastajat

Eesti Loodusmuuseumi jaoks oli 2023. aasta eriline mitmel põhjusel, aga rõõmustada saab ennekõike selle üle, et muuseumisse jõudis 49 904 inimest. „Aasta tõi nii põnevust kui üllatusi,“ ütles Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks. „Jaanuaris poleks me uneski suutnud ette näha, et sügisel tõuseb meie suurimaks staariks hoopis händkakk!“

28 detsember 2023

Loodusmuuseumi talvised linnalaagrid kutsuvad: õpime tundma loomade salaelu!

Kauaoodatud jõuluvaheaeg on käes ning pühadejärgselt on paras aeg seada sammud linnalaagrisse. Loodusmuuseumis on jaanuari alguses kolm linnalaagrit, külla ootame nii eesti kui vene keelt kõnelevaid lapsi.

21 detsember 2023

Eesti suurima puithoone Loodusmaja ehitusleping sai allkirjad: ehitustöö algab jaanuaris 2024

Riigi Kinnisvara AS ja Nordecon AS allkirjastasid teisipäeval, 19. detsembril 2023 ehituslepingu Loodusmaja ehitustöödeks. Eesti suurim puidust hoone rajatakse Tallinnasse Lennusadama naabrusse ja selle suurimaks kasutajaks saab olema Eesti Loodusmuuseum. Loodusmaja näol on tegemist Eesti ettevõtlusele olulise liginullenergia referentshoonega, mis valmib 2026. aasta suvel. Loodusmuuseum avatakse külastajatele 2027. aasta alguses. Lepingu maksumus on 54,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

12 detsember 2023

Erandid muuseumi lahtiolekuaegades detsembrikuus

Jõuluhooaeg toob muutusi ka Eesti Loodusmuuseumi lahtiolekuaegadesse!

20 november 2023

Muuseumikaardi must reede!

Osta nüüd muuseumikaart musta reede sooduspakkumisega!

24 oktoober 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub loodushuvilisi lapsi linnalaagrisse Eesti seeni ja samblikke uurima

Neljapäeval, 26. oktoobril kell 10–15 toimub Eesti Loodusmuuseumis linnalaager „Seened ja samblikud“, mis on mõeldud loodushuvilistele 1.–4. klassi õpilastele. Muuseumiõpetaja juhendamisel uurivad lapsed seente põnevat maailma, meisterdavad, mängivad ja tutvuvad muuseumi uue näitusega „Puudega linn“.

6 oktoober 2023

Eesti Loodusmuuseumi uus näitus „Puudega linn“: Russalka tomatist noorte teadlaste klubi avastatud punnsilmani

Eesti Loodusmuuseumis avab täna, 6. oktoobril uksed linnalooduse mitmekesisusest jutustav näitus “Puudega linn”. Värskel näitusel ootab külastajat rännak, mille käigus saab tutvuda nii argiste kui ka šokeerivate ja üllatavate linnalooduse tegelastega, olgu see Russalka rannas kasvanud tomatitaim või muruniitmise käigus langenud putukad.

3 oktoober 2023

Eesti suurima puithoone ehitushanke võitis Nordecon

Riigi Kinnisvara hanke Loodusmaja ehitamiseks võitis Nordecon. Edukaks tunnistatud pakkujaga saab hankelepingu sõlmida peale seaduses ettenähtud 14-päevase vaidlustusaja möödumist. Puidust hoone rajatakse Tallinnasse Lennusadama naabrusse ja suurimaks kasutajaks valmivas hoones saab olema Eesti Loodusmuuseum. Loodusmaja näol on tegemist Eesti ettevõtlusele olulise referentshoonega.

29 september 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub Meelerahu rajale hinge kosutama

Eesti Loodusmuuseum kutsub avastama huvitavaid Tallinna paiku ja sukelduma linnaloodusesse Meelerahu rajal. 15 punktist koosnev Meelerahu rada on osa Eesti Loodusmuuseumi 6. oktoobril avatavast linnaloodusele pühendatud näitusest „Puudega linn“.

 

18 september 2023

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus tegi iseseisvuse taastanud Eesti aja külastajarekordi

Eesti pikima traditsiooniga muuseuminäitus, sel korral 61. järjekorranumbrit kandnud Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus, võõrustas tänavu 8577 loodushuvilist, mis on iseseisvuse taastanud Eesti aja külastajarekord.

14 september 2023

Vaid pühapäevani saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata Peeter Lauritsa autorinäitust

17. septembrini saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata fotograafi ja kunstniku Peeter Lauritsa näitust „Miski on kõigega seotud“, mis on väljas olnud täpselt ühe aasta. Enne näituse sulgemist, 15. septembril kl 17 toimub muuseumis ka Peeter Lauritsa vestlusõhtu.

 

8 september 2023

Eesti Loodusmuusemi seenenäitusel saab tutvuda enam kui 150 erineva seeneliigiga

Neljapäeval avatud Eesti Loodusmuuseumi 61. seenenäitusel ootavad külastajaid rohkem kui 150 seeneliiki, millest vähemalt pooled on söödavad.

5 september 2023

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus ootab külastajaid 7. septembrist

Juba sel neljapäeval, 7. septembril kell 10 avatakse Eesti Loodusmuuseumi 61. seenenäitus. Mis seeneliikidega täpsemalt saab tänavusel seenenäitusel tutvust teha, selgub aga alles homme, kui Eesti Loodusmuuseumi seenebuss jõuab metsast Tallinna.

24 august 2023

Loodusfotograaf Eimar Kull näitab Eesti Loodusmuuseumis „Vaibarahvast“

22. augustist oktoobri lõpuni saab Eesti Loodusmuuseumis tutvuda Pärnu loodusfotograaf Eimar Kulli näitusega „Vaibarahvas“.

18 august 2023

Eesti Loodusmuuseumi näitus „Illar Muul – mees puu otsast“ kolib septembris Saaremaale

Vaid 20. augustini saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata näitust „Illar Muul – mees puu otsast“, mis jutustab väliseestlasest lendoravate uurija Illar Muuli elutööst. Septembris kolib Saaremaal sündinud teadlasele pühendatud näitus Saaremaa muuseumisse.

Uudiste arhiiv