18 juuni 2024

LÜKKUB EDASI! (UUS KUUPÄEV PEAGI VÄLJAS) Eesti Loodusmuuseum kutsub: legendaarne silent disco „Linnulaulupidu“ tuleb taas

Sel neljapäeval, 20. juunil kell 23.50 algab astronoomiline suvi. Selle puhul kutsub loodusmuuseum külla unustamatule peole, kus põimuvad looduse helid ja tantsurütmid üheks maagiliseks elamuseks.

14 juuni 2024

„Ohhoo, puuk polegi putukas!“: Eesti Loodusmuuseumi haridustundides osales ligi 17 000 last

 

Eesti Loodusmuuseumi haridusprogrammides osales lõppenud õppeaastal (september 2023 kuni juuni 2024) 16 719 last. Enim lastegruppe külastas meid septembris, mil muuseum pakkus seenenäitusega seotud programme. 

6 juuni 2024

Loodusmuuseum õpetab laupäeval vikatiga niitma ja vihta tegema, tuttavaks saab ka nahkhiirte ja ööliblikatega

 

Eesti Loodusmuuseum kutsub kõiki loodushuvilisi osa võtma loodusvaatluste maratonist, mis toimub 8. juunil Toompargis. Laupäeval on suurepärane võimalus panna oma loodusvaatlusoskused proovile ja saada põnevaid teadmisi ning praktilisi oskusi.

 

31 Mai 2024

Loodusmajale otsitakse keskkonnateemalist kunstiteost

Riigi Kinnisvara koostöös Kliimaministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Loodusmaja kvartali esindusväljakule, mis rikastaks ümbritsevat keskkonda ja looks positiivset meeleolu Loodusmaja külastajatele. Oodatav kunstiteos peab olema seotud aktuaalsete keskkonnateemadega või väljendama inimese ja looduse suhet.

17 Mai 2024

Eesti suurima puithoone Loodusmaja puidulahendused tarnivad Eesti ettevõtted

Nordecon AS on sõlminud alltöövõtulepingud Loodusmaja ehitustööde puidulahenduste tootmiseks, tarneks ja paigalduseks ettevõtetega OÜ Peetri Puit (Arcwood) ja OÜ EstNor.

14 Mai 2024

Elurikka aia konkurss „Elus on ilus“

Eesti Loodusmuuseum otsib terve suve läbi kestva kampaania raames kõige elurikkamat aeda! Kas sinu aed on selline, kus on mõeldud nii putukatele kui vihmaussidele, siilidele kui tolmeldajatele? Kas sina oled aednik, kes oskab hinnata elurikkust igas rohukõrres ja puuoksas, mullakamaras ja nektaritilgas? Kui jah, siis ootame sind osalema „Elus on ilus“ elurikka aia konkursil! Osaleda saavad Tallinna või Tallinna lähiümbruse aiaomanikud. Aiafotod palume saata meile hiljemalt 30. juuniks aadressil @email, paberpildid Lai 29a, Tallinn. Lisa kindlasti ka kaaskiri (maksimaalselt 1A4), kus oma aianduspõhimõtetest ja elurikkuse toetamisest räägid. Ära unusta lisada aadressi ja kontaktandmeid. Lõppvooru pääsenud aedu külastab žürii ja võitjad kuulutame välja augusti lõpus. Auhinnad panevad välja Eesti Loodusmuuseum, Hortes ja Nordic Botanical. 

14 Mai 2024

Muna pole muna ega asfalt lihtsalt asfalt: „See on elupaik“ kampaania kutsub üles märkama elurikkust

Üle kogu Eesti on märgata huvitavaid plakateid, mille sõnumid näivad esmapilgul endale vastukäivat. Konna pilt ning juures kiri: „See ei ole konn“? Täies lehes puu ja juures tekst „See ei ole puu“? Tegemist on Eesti Loodusmuuseumi värske kampaaniaga „See on elupaik“, mis kutsub väärtustama ja märkama elurikkust. 

8 Mai 2024

Uus sünnipäevapakett! Pidu dinosauruste maailmas

Kui su laps on suur dinosauruste või ka draakonite sõber, siis on see sünnipäevapakett just talle! Eesti Loodusmuuseum kutsub kõiki dino-sõpru oma sünnipäeva meie juures pidama.

19 aprill 2024

Kevadseente hulgas on nii hõrke maiuspalasid kui ka mürgiseid leide

Kevadine metsas uitaja võib juba märgata, et nina on maast välja pistnud nii mõnedki seened – silma jäävad oma punase värvi ja elegantse oleku tõttu kindlasti harilikud karikseened, hooaja alguses kutsuvad uudistama kurrulised kuhikmürklid ja kogritsad. Kuid millist neist tasuks korjata, milline aga on targem metsa maha jätta?

 

2 aprill 2024

Käes on karulauguaeg! Ekspert õpetab, mida enne metsaminekut teadma pead

Karulauk (Allium ursinum) on üks esimesi kevadekuulutajaid, kes oma vitamiinidest pungil rohelusega eestlaste toidulaual armastatud lemmikuks on saanud. Tänu soojadele ilmadele on esimesed karulauguhakatised juba oma pead mullast välja pressinud. Mida pead aga enne metsa minemist teadma?

19 märts 2024

Loodusmuuseumi seenenäitus võidutses EPRA kommunikatsiooniteo konkursil

Eesti Kommunikatsioonijuhtide Liidu (EPRA) žürii kuulutas esmaspäeval, 18. märtsil välja ja andis üle 2023. aasta Kommunikatsiooniteo konkursi kategooriavõitja auhinnad parimatele era-, avaliku ja kolmanda sektori kommunikatsiooniprojektidele. Lisaks pälvisid kaks tööd eriauhinnad. Eesti Loodusmuuseumi seenenäituse kommunikatsioon võidutses avaliku sektori kategoorias.

19 märts 2024

Loodusmuuseumi seenenäitus võidutses EPRA kommunikatsiooniteo konkursil

Eesti Kommunikatsioonijuhtide Liidu (EPRA) žürii kuulutas esmaspäeval, 18. märtsil välja ja andis üle 2023. aasta Kommunikatsiooniteo konkursi kategooriavõitja auhinnad parimatele era-, avaliku ja kolmanda sektori kommunikatsiooniprojektidele. Lisaks pälvisid kaks tööd eriauhinnad. Eesti Loodusmuuseumi seenenäituse kommunikatsioon võidutses avaliku sektori kategoorias.

13 märts 2024

Sõnal keskkond on aeg looduse asendajana lahkuda?

Tänasel emakeelepäeval on sobilik mõtiskleda loodusega seotud sõnade ja nende tähenduse üle. Kust on pärit sõnad mets, maa, loodus ja keskkond? Mida need meie kui rahva kohta ütlevad? Millised sõnad on iidsemad ning millised päris uued? Ja kas sõna keskkond sage kasutamine on ikka nii põhjendatud? Loodusega seotud sõnade üle aitavad mõtiskleda Marja Vaba (Kõnetoru) ja Loore Ehrlich (Eesti Loodusmuuseum).

13 märts 2024

Tule ja tähista kevade algust loodusmuuseumiga!

Sel aastal algab kevad 20. märtsil kell 05.07. Juba ligemale poolsada aastat on seda aastaringi erakordselt tähtsat hetke tähistatud päevaga „Kevad kõnnib mööda linna ja Kodulinna Maja oma heade sõpradega kõnnib temaga kaasa“. Üks peatustest on ka Lai tänav 29a, Eesti Loodusmuuseumis.

8 märts 2024

Suur kompliment: Eesti Loodusmuuseum võitis avaliku sektori Unistuste Tööandja tiitli

6. märtsil toimunud konverentsil „100 ideed. Muutumine“ kuulutati välja tänavused tiitli Unistuste Tööandja võitjad. Avaliku sektori kategoorias tunnustati Unistuste Tööandjana Eesti Loodusmuuseumi.

6 märts 2024

Noorsooteatri etenduse "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" piletiga pääseb muuseumisse soodsamalt

Eesti Loodusmuuseum ja Eesti Noorsooteater panid seljad kokku! Eesti Loodusmuuseumi piletiga pääseb etendusele "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" 15% soodsamalt. Sama etenduse pilet annab aga muuseumis 20protsendilise soodustuse.

22 veebruar 2024

Dinosaurustest metsloomadeni: Eesti Loodusmuuseum kutsub suusavaheajal lapsi linnalaagritesse

26. veebruaril algab koolivaheaeg ning Eesti Loodusmuuseumis ootavad lapsi lõbusad ja harivad linnalaagrid. Meelelahutust pakume sel korral esimese ja teise kooliastme õpilastele.

21 veebruar 2024

KUTSET POLE VAJA: Eesti Loodusmuuseum ootab vabariigi aastapäeval kõiki pingviinide paraadile

Kui president sind sellel aastal oma vastuvõtule ei kutsunud, siis ära muretse – Eesti Loodusmuuseum ootab vabariigi aastapäeva nädalavahetusel kõiki uudistama hüpiknäitust „Pingviinide paraad“. 24. veebruaril pärast Eesti Vabariigi 106. aastapäeva paraadi toimub ka pingviinideteemaline perepäev.

7 veebruar 2024

Haruldane Eesti Loodusmuuseumi tuuratopis läheb turismimessile

Sel nädalal toimuval turismimessil Tourest on neljapäeval, 8. veebruaril üheks teemaks mereline pärand. Eesti Loodusmuuseum pakub kõigile huvilistele võimaluse kohtuda Eesti merelise pärandiga silmast silma. Nimelt jõuavad sel ühel messipäeval mereelukad tee maismaale!

25 jaanuar 2024

Eesti Loodusmuuseumi jaaguar Kapella läks külla Tartu Tamme Gümnaasiumisse

Möödunud nädalal jõudis Eesti Loodusmuuseumi jaaguar nimega Kapella Tartusse, kus ta oma neljakuulise külastuse ajal rõõmustab Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilasi ja teisi huvilisi, kes tahavad temaga lähemalt tuttavaks saada.

18 jaanuar 2024

Eesti Loodusmuuseum toetab õpetajate streiki: streiginädalal on uksed õpetajatele pärani lahti

Eesti Loodusmuuseum avaldab toetust 22. jaanuaril algavale õpetajate streigile. Streiginädalal saavad nii kooli- kui lasteaiaõpetajad muuseumisse tasuta ning lastegrupid poole hinnaga.

5 jaanuar 2024

Eesti Loodusmuuseumit külastas möödunud aastal ligi 50 000 külastajat

Eesti Loodusmuuseumi jaoks oli 2023. aasta eriline mitmel põhjusel, aga rõõmustada saab ennekõike selle üle, et muuseumisse jõudis 49 904 inimest. „Aasta tõi nii põnevust kui üllatusi,“ ütles Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks. „Jaanuaris poleks me uneski suutnud ette näha, et sügisel tõuseb meie suurimaks staariks hoopis händkakk!“

28 detsember 2023

Loodusmuuseumi talvised linnalaagrid kutsuvad: õpime tundma loomade salaelu!

Kauaoodatud jõuluvaheaeg on käes ning pühadejärgselt on paras aeg seada sammud linnalaagrisse. Loodusmuuseumis on jaanuari alguses kolm linnalaagrit, külla ootame nii eesti kui vene keelt kõnelevaid lapsi.

21 detsember 2023

Eesti suurima puithoone Loodusmaja ehitusleping sai allkirjad: ehitustöö algab jaanuaris 2024

Riigi Kinnisvara AS ja Nordecon AS allkirjastasid teisipäeval, 19. detsembril 2023 ehituslepingu Loodusmaja ehitustöödeks. Eesti suurim puidust hoone rajatakse Tallinnasse Lennusadama naabrusse ja selle suurimaks kasutajaks saab olema Eesti Loodusmuuseum. Loodusmaja näol on tegemist Eesti ettevõtlusele olulise liginullenergia referentshoonega, mis valmib 2026. aasta suvel. Loodusmuuseum avatakse külastajatele 2027. aasta alguses. Lepingu maksumus on 54,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Uudiste arhiiv