18 september 2023

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus tegi iseseisvuse taastanud Eesti aja külastajarekordi

Eesti pikima traditsiooniga muuseuminäitus, sel korral 61. järjekorranumbrit kandnud Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus, võõrustas tänavu 8577 loodushuvilist, mis on iseseisvuse taastanud Eesti aja külastajarekord.

14 september 2023

Vaid pühapäevani saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata Peeter Lauritsa autorinäitust

17. septembrini saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata fotograafi ja kunstniku Peeter Lauritsa näitust „Miski on kõigega seotud“, mis on väljas olnud täpselt ühe aasta. Enne näituse sulgemist, 15. septembril kl 17 toimub muuseumis ka Peeter Lauritsa vestlusõhtu.

 

8 september 2023

Eesti Loodusmuusemi seenenäitusel saab tutvuda enam kui 150 erineva seeneliigiga

Neljapäeval avatud Eesti Loodusmuuseumi 61. seenenäitusel ootavad külastajaid rohkem kui 150 seeneliiki, millest vähemalt pooled on söödavad.

5 september 2023

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus ootab külastajaid 7. septembrist

Juba sel neljapäeval, 7. septembril kell 10 avatakse Eesti Loodusmuuseumi 61. seenenäitus. Mis seeneliikidega täpsemalt saab tänavusel seenenäitusel tutvust teha, selgub aga alles homme, kui Eesti Loodusmuuseumi seenebuss jõuab metsast Tallinna.

24 august 2023

Loodusfotograaf Eimar Kull näitab Eesti Loodusmuuseumis „Vaibarahvast“

22. augustist oktoobri lõpuni saab Eesti Loodusmuuseumis tutvuda Pärnu loodusfotograaf Eimar Kulli näitusega „Vaibarahvas“.

18 august 2023

Eesti Loodusmuuseumi näitus „Illar Muul – mees puu otsast“ kolib septembris Saaremaale

Vaid 20. augustini saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata näitust „Illar Muul – mees puu otsast“, mis jutustab väliseestlasest lendoravate uurija Illar Muuli elutööst. Septembris kolib Saaremaal sündinud teadlasele pühendatud näitus Saaremaa muuseumisse.

27 juuni 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub laulu- ja tantsupeolisi tasuta külla

27. juunist 2. juulini ootab Eesti Loodusmuuseum tasuta külla kõiki XIII Noorte laulu- ja tantsupeo osalejaid. Tasuta sissepääsu tagab laulu- ja tantsupeo osaleja käepael.

13 juuni 2023

Suvemuuseum kutsub lapsi loodust avastama - lisatud kaks üritust

Eesti Loodusmuuseumi kauaoodatud Suvemuuseum tuleb taas ning alustab juba 29. juunil! 6-10-aastastele lastele suunatud iganädalane laager pakub sel aastal põnevat avastamist öistest loomadest vihmaussideni ja mikroplastist lindudeni.

6 juuni 2023

Üheksa kuu jooksul osales Eesti Loodusmuuseumi haridusprogrammides enam kui 12 500 last

Septembri algusest mai lõpuni osales Eesti Loodusmuuseumi haridusprogrammides 12 518 lasteaia- ja koolilast.

1 juuni 2023

Eesti Loodusmuuseum pakub Tallinna vanalinna päevadel erinevaid üritusi kogu perele

Sel nädalavahetusel toimuvatel Tallinna vanalinna päevadel pakub Eesti Loodusmuuseum muuseumitunde Tornide väljakul, muusikat ja ekskursioone koos Peeter Lauritsaga.

29 Mai 2023

Eesti Loodusmuuseumi „Linnulaulupeol“ saavad kokku troopilised rütmid, loodushelid ja kunstimaailm

2. juunil kella 19-st südaööni toimub Eesti Loodusmuuseumis ainulaadne „Linnulaulupidu“. Üritusel saab tantsida silent disco’l ehk kõrvaklappidega vaiksel diskol ja tutvuda Peeter Lauritsa autorinäitusega „Miski on kõigega seotud“ autori enda juhitud ekskursioonidel.

 

20 Mai 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub Muuseumiööle

Eesti Loodusmuuseum võtab 20. mail osa traditsioonilisest Muuseumiööst ja pakub külastajatele põnevat programmi. Muuseumimaja ja hoov on sel laupäeval avatud kell 18-23.

16 Mai 2023

Eesti Loodusmuuseumi kogude osakonna juhataja Lennart Lennuk tunnustati looduskaitse hõbemärgiga

Looduskaitsekuu avamisel 15. mail andsid president Alar Karis ja kliimaminister Kristen Michal Kadrioru lilleaias üle tänavused looduskaitsemärgid ja noore looduskaitsja märgid.