6 märts 2024

Noorsooteatri etenduse "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" piletiga pääseb muuseumisse soodsamalt

Eesti Loodusmuuseum ja Eesti Noorsooteater panid seljad kokku! Eesti Loodusmuuseumi piletiga pääseb etendusele "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" 15% soodsamalt. Sama etenduse pilet annab aga muuseumis 20protsendilise soodustuse.

„Tistou, roheliste sõrmedega poiss” on lugu poisist, kes esitab küsimusi, mida täiskasvanud enam küsida ei oska või ei julge. Kas me tõesti arvame, et inimesed saavad paremaks, kui me lukustame nad vanglamüüride vahele? Miks inimesed ometi terveks ei saa, kuigi me neid üha paremate vahenditega ravime? Kui me teame, et sõjas võib kaotada kõik, siis miks me ikkagi sõdime?

Aga see on ka lugu sellest, kuidas eluvaluga kokku puutudes säilitada elurõõm. Kuidas leida üles oma anne ja sellega teisi rõõmustada. See on lugu sellest, et imed on võimalikud. Küsimus on: kas me oskame neid alati ära tunda?

Osades: Rasmus Vendel (EMTA lavakunstikooli XXXI lend), Maria EhrenbergAnti KobinLee TreiTaavi Tõnisson. Autor Maurice Druon, tõlkija Helle Michelson, lavastaja Mari-Liis Lill, dramatiseerija Priit Põldma, kunstnik Nele Sooväli, helilooja Markus Robam, valguskunstnik Priidu Adlas (Eesti Draamateater), videokunstnik Taavi Varm. Etendus sobib vaatamiseks kõigile alates seitsmendast eluaastast. Lavastus esietendus 18. veebruaril 2024.

Loodus annab hetke iseendale

Etendus paneb kindlasti kõiki kaasa mõtlema ning arutlema ka inimese ja looduse suhte üle. Sellele leiab vastuseid just loodusmuuseumist. Näitusel "Puudega linn" mõtiskleme, millises linnas me tahame elada? Milleks on linnas loodust vaja? Kas linn asub looduses või loodus linnas? Koos leiame ehk ka vastuseid!

Kiires linnatempos pakub just loodus meile olulise pausi – hetke iseendale. Olgu selleks varju pakkuv puiestee, linnulaulust rõkkav hekk kõnnitee ääres või asfaldi vahelt välja turritav võilill. Elu märkamine on kunst omaette. Veel suurem meistriteos on elu hoidmine ja kandmine tehiskeskkonnas. 

Linnaelu toimimiseks oleme maha võtnud puid, kaotanud terveid rohealasid ja katnud suure osa maapinnast asfaldiga. Senised toimimisviisid on hakanud välja näitama oma puudusi – meie tervis linnas ei ole enam endine.

Lähemalt uurides hakkame märkama seoseid ja mõistame aina paremini, kuidas linn ja loodus on seotud, kuidas ainuke viis on eksisteerida üheskoos. Linn on võimalus, mitte võimatus – pelgupaik looduse rikkusele. Leia linnast üles ka meie meelerahu rajad!