18 august 2023

Eesti Loodusmuuseumi näitus „Illar Muul – mees puu otsast“ kolib septembris Saaremaale

„Illar Muuli näituse korraldamine andis mitte ainult Eesti Loodusmuuseumile, vaid ka kõigile Eesti inimestele võimaluse saada tuttavamaks ühe silmapaistva loodusmehe elutööga. Kuraatorina on mul hea meel, et näitus elab edasi rändnäitusena ja jõuab juba sel sügisel Saaremaale, mis on USAs üles kasvanud Illar Muuli sünnikodu. Muuseumisse jõudnud materjalidega jätkub töö ka pärast näituse lõppu tagamaks, et Illar Muuli panus teadusesse ei vajuks unustuse hõlma,“ sõnas näituse kuraator Leida Ojasoo.

Näitust käisid suvel vaatamas ka Illar Muuli USAs elavad lesk ja poeg, kes olid liigutatud tähelepanust 2020. aastal meie seast lahkunud pereisa elutöö suhtes tema sünnimaal.

„See oli väga sobiv, et näitus kulgeb mööda treppi muuseumi kolmandale korrusele, täpselt nagu isa töö viis ta kõrgustesse troopiliste vihmametsade puulatvadesse. Väga sobivalt ühendati näitus olemasolevate akvaariumidega, sest isa on terve elu kasvatanud ja aretanud troopilisi kalu,“ jagas dr Michael Muul muljeid näitusest.

Näitusel on esitatud mitukümmend teadlase tehtud joonistust erinevatest lendoravate liikidest ja ajaloolisi fotosid Muuli rännakutelt, samuti saab vaadata erinevate lendoravate liikide nahku ja kolpasid Muuli kogudest.  

Tallinnas asuv Eesti Loodusmuuseum on kliimaministeeriumi hallatav riigiasutus, mille peamine eesmärk on õpetada märkama, mõistma ja hoidma loodust.