Matkad

Telli meilt vahva rabamatk!

Korraldame matku igal aastaajal:

MAAGILINE TALVEMATK – kuulame vaikust, naudime muinasjutulist maastikku ning uurime lähemalt loomade jälgi ja proovime ära arvata, kellega tegu. Lisaks otsime ka muid loomade tegevusjälgi, mida loomad loodusesse jätavad. Räägime lähemalt, mida teevad metsloomad talvel – kuidas nad ennast külma eest kaitsevad ja mida söövad.

TÄRKAV KEVADMATK – kevad on rabas imeline aeg, siis saab kuulata linnulaulu ja imetleda tärkavaid kevadlilli, just siis puhkeb rabades õide tupp-villpea ja kõik kohad on valgeid õhkõrnu tupse täis.

SUME SUVEMATK – suvel on raba täis mõnusat vürtsikat sookailu lõhna, terve metsaalune on selle sookuninganna õitsest valge, leida võib ka jõhvika kellukakujulisi õisi. Soojad ja tumedad rabalaukad lausa kutsuvad veemõnusid nautima, vanarahvas räägib, et rabavesi teeb 7 aastat nooremaks, tule proovi järele, kas see on nii.

VÄRVIKIREV SÜGISMATK – sügis on rabas eriline aeg, sest just siis näeb seal värvikirevaid samblaid, punapõskseid jõhvikaid, sinikaid ja kukemarju ning saab olla tunnistajaks lindude rändele.

Pakume matkamiseks välja kaks raba –Pääsküla ja Palasi raba, kui soovid matka korraldada mujal, siis võta meiega julgelt ühendust ja leiame lahenduse.

PÄÄSKÜLA RABAMATK

Pääsküla raba asub mugavalt Tallinna servas ja on 5000 aasta vanune. Retkel liigume mööda laudteid ja metsateid, uurime turbaaukusid ja teeme tutvust rabataimedega ning heidame pilgu ka kobraste tegevusjälgedele. Matka lõpus ronime vaatetorni otsa ja vaatame, kuidas mets tulekahjust taastub.

Pääsküla rabaretk kestab 2-3 tundi ja on orienteeruvalt 4-7 km pikkune. Jalgsimatka korraldustasu on 170 €. Võimalus juurde tellida matkaeine ja soe tee.

PALASI RABA RÄÄTSAMATK

Palasi raba on ilus laukarohke raba Rapla maakonnas, imetleme põhjatuid laukaid ja nosime jõhvikaid. Rabamatkal õpime selgeks, kuidas rabas õigesti ja mugavalt liikuda ning vältida sinna sisse vajumist. Matk toimub räätsadega, mis teevad rabaretke eriliseks - räätsadega pääseme kohtadesse, kuhu tavajuhul ligipääs puudub. Sellele matkale saab Tallinnast kohale ja tagasi ka rongiga. Rabasse jalutame mööda metsateid.

Matk kestab umbes 3 tundi ja on orienteeruvalt 12 km pikkune. Räätsamatka osalustasu on täiskasvanutele 25 €/in ja sooduspilet 15 €/in (õpilased, üliõpilased ja pensionärid) ning sisaldab räätsade ja sääriste kasutamist.

 

Matkad on sobilikud täiskasvanutele ja lastele alates 7. eluaastast. Minimaalne grupi suurus on 15, maksimaalne 25. Suuremate gruppide puhul küsida lisainfot ja hinnapakkumust.

Lisaks korraldame rabamatku ka mujal Eestis.

Küsi pakkumust: @email

Image
Image
Image