Püsinäitus

Tuur Maria unenägu

Elamusnäitus „Tuur Maria unenägu“ toob läbi audio-visuaalse jutustuse külastajate ette Läänemere mineviku, oleviku ja tuleviku. Uudse elamusnäituse teksti on kirjutanud näitekirjanik Urmas Lennuk, peategelastele on hääle andnud Ülle Kaljuste ja Argo Aadli.

Pealtnäha tavalises muuseumisaalis ärkavad eksponaadid ellu. Näitusesaali sisenedes satub külastaja reaalsest maailmast veealusesse teispoolsusesse. Näituse ühe peategelasena on peale paari aastast pausi külastajate ees taas tuur Maria – teadaolevalt suurima Eesti vetest püütud kala – mulaaž. Lisaks saab näha auhinnatud ja meisterlikult valmistatud kalamulaaže liikidest, kes Läänemeres elavad ja näituse loos kaasa teevad.

Elamusnäitus käsitleb mere olulisust, toob välja inimtegevuse põhjustatud muutuseid ja kutsub kaasa mõtlema, mida igaüks meist saab Läänemere heaks ära teha. 

Näituse kuraator Lennart Lennuk: 

Üheskoos maalivad peategelased põlvkondade ülese pildi Läänemerest, puudutades erinevaid teemasid mere tervisest kuni selle asukateni. Räägitakse merereostuse vähendamisest, mere poolt pakutavatest hüvedest ja juba ammuste aegade murekohtadest liigsete toitainete pärast, aga ka tänapäevasematest probleemidest nagu võõrliigid, mikroplast ja ravimijäägid ning kõrvale ei jää ka mere kultuuriline väärtus.”

Läänemere elamusnäituse “Tuur Maria unenägu” visuaalse lahenduse on loonud BOP Animation, helitausta looja on muusik Sten-Olle Moldau.

 

Vaata ka, mida saad ise ära teha, et Läänemeri oleks jätkuvalt hoitud ja kalavarud kaitstud! Loe soovitusi meie veebimaterjalist "Mina ja meri" >>>

Asukoht kaardil

  • Aadress:

Lai 29a, Tallinn