Püsinäitus

Püsinäitus

Eesti Loodusmuuseumi külastamiseks tasub varuda aega, sest sisukat vaatamist-uurimist jagub kolmele korrusele!

Et uudistamine veelgi sisukam ja põnevam oleks, kasuta julgelt meie veebipõhist audiogiidi! Audiogiidi saad kuulata oma isiklikus internetiühendusega seadmes (näiteks telefonis, tahvelarvutis või sülearvutis) veebibrauserit kasutades (midagi selleks alla laadima ei pea). Audiogiid on saadaval eesti, inglise, soome ja vene keeles.

Muuseumi teisel korrusel saab tutvuda Eesti geoloogiaga. Geoloogia saalis saad uurida Eesti ala geoloogilist ajalugu, mis ulatub koguni kuni 2000 miljoni aasta taha. Vaatamiseks ja katsumiseks on väljas erinevad mineraalid, kivimid ja maavarad ning siin kunagi elanud olendite kivistised.

Teisel korrusel asub ka Eesti soode saal. Väljapanek tutvustab põgusalt Eesti soode tekkelugu ja elu-olu tänasel päeval, aitab selgeks saada eriilmelised soode tüübid, seletab soode olulisust ja rolli ning annab ka juhiseid, kuidas nendes iidsetes ning unikaalsetes maastikes liikuda.

Loodusmuuseumi kolmandal korrusel asuv metsasaal tervitab rikkaliku imetajate, lindude ja putukate väljapanekuga. Siit leiab nii haruldase lendorava kui ka Eesti metsade suurima imetaja põdra. Metsasaalis jutustavad metsade valitsejad – puud – oma kasvamise lugu. Rikkalikud imetajate, lindude ja putukate väljapanekud võimaldavad huvilistel juurelda erinevate elusolendite hingeelu üle. 

 

Kuula ka audiogiidi >>> 

Asukoht kaardil

  • Aadress:

Lai 29a, Tallinn

Püsinäitus asub II ja III korrusel.