Meelerahu rada

Kas inimene on osa loodusest või on loodus vaid osake inimesest? Linnu ootamatu rõkatus lähedalasuva puu okste vahelt, läbi halli pilvelaama murdnud päikesekiirte soojus, lehel askeldav lepatriinu või lumevaiba mõnus krudin talvises vaikuses äratavad hinges mõnusa rahutunde, kui me vaid oskame neid tavalisi looduse imesid tähele panna. Aga kust leiab aga linnainimene killukese loodust oma vaimse ja füüsilise tervise turgutamiseks?

See on lähemal, kui arvata oskad! Kutsume Sind Meelerahu rajale Tallinna linnas – tule märka koos meiega!
Allolevalt kaardilt leiad valiku Tallinna linna väga erinevatest looduslikest aladest, audiogiid on Sulle abiks argisaginast välja astumisel ja enda tunnetamisel looduse osana. Meelerahu rajal ei ole algust ega lõppu, võid selle läbida endale sobivas järjekorras. Mõned harjutused korduvad – nii saad neid teha erinevates looduslikes keskkondades.

Meelerahu rada on osa meie muuseumimajas 2023. aasta sügisel avatud ajutisest näitusest „Puudega linn“. Mõnusat looduse avastamist! 

MEELERAHURAJA AUDIOGIID
01 Loodusmuuseumi hoov
Audio file
02 Raekoja plats
Audio file
03 Schnelli park
Audio file
04 Toompea müürid
Audio file
05 Harku järve rand
Audio file
06 Pikaliiva tänav 
Audio file
07 Kaelajärve maakitsus
Audio file
08 Kalamaja park
Audio file
09 Putukaväil
Audio file
10 Rahumäe kalmistu
Audio file
11 Sütiste mets
Audio file
12 Männi park
Audio file
13 Tondiraba park
Audio file
14 Jaan Koorti 3 hoov
Audio file
15 Paevälja
Audio file

 

Kui sulle pakuvad huvi looduse ja vaimse tervise seosed, siis soovitame sulle Yoshifumi Miyazaki raamatut "Shinrin-yoku. Jaapani tervistav ja lõõgastav metsakümblus".