14 september 2023

Vaid pühapäevani saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata Peeter Lauritsa autorinäitust

17. septembrini saab Eesti Loodusmuuseumis vaadata fotograafi ja kunstniku Peeter Lauritsa näitust „Miski on kõigega seotud“, mis on väljas olnud täpselt ühe aasta. Enne näituse sulgemist, 15. septembril kl 17 toimub muuseumis ka Peeter Lauritsa vestlusõhtu.

„Esimest korda lähenesime näitusel valdkondade lõimimisele ja tõime näitusesaali üheaegselt nii looduse kui ka kunsti. Sellisel viisil loodust läbi kunsti ja fotograafia inimesteni tuues oleme oma külastajaskonda laiendanud,“ ütleb Eesti Loodusmuuseumi näituste üksuse juhataja Evelin Pääsukene.

„Peeter Lauritsa tööd mõjuvad mulle isiklikult heas mõttes nõiduslikult, neid vaadates tekib tunne, nagu pildid elaksid. Mu enda lemmikuks on meie näitusel teos nimega „Kuutõverohi“ selle salapärasuse ja sügavuse tõttu. Läbi Peetri loomingu näeb hästi, kuidas loodus saab olla inspiratsiooniks, ning hetked, mis looduses kestavad lühikest aega, saavad kunsti jäädvustatuna lummata vaatajat veel pikalt,“ lisas Evelin Pääsukene.

15. septembril kl 17 toimub Eesti Loodusmuuseumis viimane näitusele „Miski on kõigega seotud“ pühendatud vestlusõhtu Peeter Lauritsaga. „Räägin reedel tänavusest suvest Kütiorus, metsa eksimisest ja erootilisest ökoloogiast,“ lubab kunstnik.

15. septembril on muuseum avatud kella 19ni, seega jääb parajalt aega, et tutvuda soovi korral seenenäituse ja muuseumi teiste ekspositsioonidega. Osalemine on muuseumipiletiga, Muuseumikaardiga on sissepääs üritusele tasuta.