28 september 2022

Täna muuseumipilet soodushinnaga!

Täna, 28. septembril on Peeter Lauritsa autorinäitus "Miski on kõigega seotud" erandkorras broneeritud eraürituseks ning külastajatele suletud. Sissepääs kõigile sooduspiletiga!

Püsinäitus paikneb II ja III korrusel ning koosneb geoloogia saalist, Eesti soode ekspositsioonist ning metsade ja niitude loodust tutvustavast näitusest. Geoloogia saalis saad uurida Eesti ala geoloogilist ajalugu, mis ulatub koguni kuni 2000 miljoni aasta taha. 

Eesti soode saali väljapanek tutvustab põgusalt Eesti soode tekkelugu ja elu-olu tänasel päeval, aitab selgeks saada eriilmelised soode tüübid, seletab soode olulisust ja rolli ning annab ka juhiseid, kuidas nendes iidsetes ning unikaalsetes maastikes liikuda.

Kolmandal korrusel asuv metsasaal tervitab rikkaliku imetajate, lindude ja putukate väljapanekuga. Siit leiab nii haruldase lendorava kui ka Eesti metsade suurima imetaja põdra. 

Et uudistamine veelgi sisukam ja põnevam oleks, kasuta julgelt meie veebipõhist audiogiidi. Audiogiidi saad kuulata oma isiklikus internetiühendusega seadmes, näiteks nutitelefonis ning audiogiid on saadaval eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Lisaks audiogiidile tasub muuseumisaalidest otsida ka liitreaalsuse märgiseid, mis võimaldavad peaaegu silmast-silma kohtuda nii tänapäevaste kui ka iidsete elukatega.