5 september 2022

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus tähistab 60. sünnipäeva!

Selle aasta seenenäitus on pidulikum kui varem, sest kannab järjekorranumbrit 60! Juubelinäitusel ootame täiendust seenelaudadele ja mälestustevaramusse ka külastajatelt. 
Seenenäitus on loodusmuuseumi hoovis avatud 8.–18. septembrini iga päev kell 10 –18.

Juubelinäitusel saab külastaja piiluda seenenäituse korraldamise telgitagustesse läbi aegade ning kuulata audiogiidi vahendusel praeguste ja kunagiste tegijate meenutusi näituse korraldamisest, seeneretkedel käimisest ja seente näitusele seadmisest.

Väljapanek muuseumihoovis saab nagu ikka olema käesoleva seeneaasta nägu. Kommenteerib näituse kuraator Marja-Liisa Kämärä:

Näituselaudadele paneme välja need seeneliigid, mis muuseumitöötajad metsast korjavad. Seega esindavad väljapandud seened alati parasjagu käesolevat seeneaastat ja nii saab näitusel tundma õppida just neid liike, mida suure tõenäosusega metsas kohata võib."

Marja-Liisa Kämärä seenenäituse juubelist:

60 seenenäitust on Eesti mastaabis kõige pikem seenenäituste traditsioon. Lisaks on nii pika ajalooga seenenäitus ka maailmas üsna unikaalne. Selleks, et ka külastajad saaksid suure sünnipäeva tähistamisesse panustada, kutsume kõiki üles tooma näitusele ise korjatud seeni! Samuti on oodatud külastajate eredamad mälestused möödunud seenenäitustest.“

Pilvikud mandalana samblavaibal

Näituseseened tuleb korjata täispikkuses jalaga – seen ei tohi olla jalalt ära lõigatud või murtud.
Korjatud seened palume tuua muuseumisse lahtiolekuajal iga päev kell 10 – 18. Meie konsultandid vaatavad seened üle ja sobivuse korral lisavad need näitusele. Kõigi seenetoojate vahel loosime välja hulgaliselt seenemeeneid. 

Külastajate mälestusi varasematest seenenäitustest ootame allpool oleva vormi vahendusel. Kõigi meenutajate vahel läheb loosi pühendusega seeneraamat "60 seenenäitust Eesti Loodusmuuseumis". 

Juubeliraamat „60 seenenäitust Eesti Loodusmuuseumis“ annab põhjaliku ülevaate kõigest sellest, mis käib kaasas seenenäituse korraldamisega. Raamatu on kokku pannud kuraatorid Marja-Liisa Kämärä ja Loore Ehrlich endiste ja praeguste loodusmuuseumi töötajate meenutuste ning arhiivimaterjalide põhjal.

 

Jaga oma mälestusi meiega siin!

Kui täpne aastaarv on teadmata, lisage palun kümnend või võimalike toimumisaastate vahemik