Toimunud näitused

Seened läbi lapse silmade

08.09 - 28.11.2022

Kevadel 2022 otsustasime korraliku sügisese seenesaagi garanteerimiseks kuulutada välja laste seenejoonistuste võistluse. Saabunud kuiv sügis näitab, et meie ettenägelikkus on ennast ära tasunud.
Seenejoonistuste võistlusele laekus kokku 63 tööd erinevatest huvi- ja üldhariduskoolidest. Kõik pildid olid väga meeleolukad ning neil oli kujutatud nii äratuntavaid seeneliike kui ka muinasjutulisi seeni. Oli näha, et teema oli lapsi inspireerinud. Žürii töö oli mõistagi sellevõrra keerulisem.

Käesolevale näitusele jõudis 14 parimat võistlustööd ja vaatamist peaks jaguma ka nõudlikumale maitsele. Seene-entusiasti rõõmustavad kindlasti äratuntavad lemmikliigid, vabameelsemat näitusekülastajat fantastilised stseenid metsaelanike argipäevast, mis võivad, aga ei pruugi põhineda tõestisündinud lugudel.

Image

Seenenäitus 60

8. -18. 09.2022

Esimene seenenäitus leidis Eesti Loodusmuuseumis aset juba 1946. aastal ning mõningate pausidega rõõmustas sel korral publikut juba 60. korda. Juubelinäitusel said külastaja piiluda seenenäituse korraldamise telgitagustesse läbi aegade ning kuulata muuseumi audiogiidi vahendusel praeguste ja kunagiste tegijate meenutusi seenenäituse korraldamisest, seeneretkedel käimisest ja seente näitusele panemisest. 

Koos näituse avamisega 8. septembril esitleti ka raamatut "60 seenenäitust Eesti Loodusmuuseumis", mille on arhiivimaterjalide ning kunagiste ja praeguste näitusetegijate meenutuste põhjal kokku pannud kuraatorid Marja-Liisa Kämärä ja Loore Ehrlich.

Näituse info leiab siit >>>

Hirmus armas nahkhiir

13.02.2020 - 10.08.2022

Koroona sunnil enneolematult pikaks ajaks meie näitusesaali jäänud ajutine näitus nahkhiirtest oli samas ka äärmiselt populaarne. Nii peakski muuseumipublik ehk koroonaviirusele hoopis tänulik olema, et näitust pikemalt nautida sai. 
Näitus pärjati ka 2021. aastal Muuseumiroti auhinnaga ajutise näituse kategoorias. 

Nüüd saavad külastajad näitust imetleda meie virtuaalmuuseumis >>>
Näituse sisututvuste leiab siit >>>