Ajutine näitus

Seenenäitus 60

Hind: Täispilet: 8 € / Soodus: 4 € õpilased, üliõpilased, pensionärid / Kuni 8-aastased lapsed: 0 € / Perepilet: 16 €

-

Nagu juba kombeks saanud, täitub ka sel sügisel Eesti Loodusmuuseumi hoov seente ja seenehuvilistega. Sel aastal on sündmus aga pidulikum, sest seenenäitus toimub juba 60. korda! 

Esimene seenenäitus leidis Eesti Loodusmuuseumis aset juba 1946. aastal ning mõningate pausidega rõõmustab sel korral publikut juba 60. korda. Juubelinäitusel saab külastaja piiluda seenenäituse korraldamise telgitagustesse läbi aegade ning kuulata muuseumi audiogiidi vahendusel praeguste ja kunagiste tegijate meenutusi seenenäituse korraldamisest, seeneretkedel käimisest ja seente näitusele panemisest. 

Väljapanek muuseumihoovis saab nagu ikka olema käesoleva seeneaasta nägu.

Näituselaudadele paneme välja need seeneliigid, mis muuseumitöötajad metsast korjavad. Seega esindavad väljapandud seened alati parasjagu käesolevat seeneaastat ja nii saab näitusel tundma õppida just neid liike, mida suure tõenäosusega metsas kohata võib,“

ütleb näituse kuraator Marja-Liisa Kämärä.

Osale ka seenenäituse kuraatorituuril koos Marja-Liisa Kämäräga, kolmapäeval 14.09 kell 18.00. Sissepääs muuseumipiletiga! 

 

Jaga meiega oma mälestusi seenenäitusest!

Juubeliaasta puhul ootame külastajate meenutusi eelnevate aastate seenenäitustest. Oma meenutuse saate meile edastada alloleva vormi kaudu. 
Juhul kui soovite meiega jagada fotosid või muid faile, siis palume need saata e-postile @email. Soovi korral saab materjale edastada ka posti teel. Kirjad märksõnaga "Seenemeenutus" palume saata aadressile Eesti Loodusmuuseum, Lai 29a, 10133 Tallinn. Kindlasti lisage palun juurde oma kontaktandmed! 

Kui täpne aastaarv on teadmata, lisage palun kümnend või võimalike toimumisaastate vahemik

Asukoht kaardil

  • Aadress:

Lai 29a, Tallinn

Näitus toimub muuseumi hoovis.