Ideekonkurss

Eesti Loodusmuuseum ehitab uut muuseumihoonet. 2027. aastal plaanime avada kaasaegseima uue püsiekspositsiooni Eesti suurimas avalikus energiatõhusas puithoones.

Selleks, et saaksime uuele püsiekspositsioonile parima võimaliku ideelahenduse, kuulutame septembris 2024 välja ideekonkursi. Võidutöö soovime välja valida 2024. aasta lõpuks.

Valmivale püsinäitusele pealkirjaga “Kooselu kunst” ootame terviklikku, külastajat isiklikult puudutavat lahendust, mis kõnetab kõiki meeli, kaasab ja kutsub esile erinevaid emotsioone ning pakub ruumilise elamuse. Soovime näidata, et looduses on kõik omavahel seotud ning inimene on selle osa.

Ideekonkursil ootame osalema loomingulisi kollektiive, keda kõnetavad kaasaegne muuseum, keskkonnasäästlik mõtteviis ja elamusõpe ning kellel on varasem kogemus ekspositsioonilugude kavandamisega. Ideekonkursil osalemise tingimused leiate alates septembrist Eesti Riigihangete Registrist https://riigihanked.riik.ee/ ja Euroopa Liidu Teatajast https://ted.europa.eu/et/

Auhinnafond on 60 000 eurot.

 

Oluline info ideekonkursil osaleda soovijale

Avaliku rahvusvahelise ideekonkursi eesmärk on leida parim ideekavand ja partner, kellega koostöös jõuda Eesti Loodusmuuseumi uue ekspositsiooni lõpliku lahenduseni. Ideekonkursil parimaks tunnistatud kavandi autoriga minnakse edasi püsiekspositsiooni projekteerimisega. Projekti teostamiseks viiakse pärast projektdokumentatsiooni valmimist läbi avalik teostushange.

Ideekonkursi keel on eesti ja inglise keel, s.t et kõik lähtedokumendid on kättesaadavad mõlemas keeles ning kavandeid võib esitada nii eesti kui inglise keeles.

Kavandatava püsiekspositsiooni pindala on ca 1500 ruutmeetrit.

Püsiekspositsiooni eeldatav teostusmaksumus ja auhinnafondi täpsem jaotus avaldatakse hankedokumentides.

Ideekonkursi sisu täpsustavaid küsimusi saab esitada hankedokumentide avaldamise järgselt kirjalikult läbi Eesti Riigihangete Registri.