Aasta tegijad looduses 2022

Saa tuttavaks 2022. aasta tegijatega Eesti looduses!

Aasta tegijaks valitute seas on meie looduses nii sageli kohatavaid kui ka haruldasi, kaitset vajavaid liike. Tiitlikandjad pälvivad tähelepanu kogu aasta – nii on aeg nendega tutvumiseks piisavalt pikk. Ole ka Sina looduses viibides tähelepanelik ja aita aasta tegijatest teavet koguda – kõikide liikide hilisemas uurimises ja kaitsmises on loodussõprade ning harrastusteadlaste panus alati kaalukas olnud.
Esimene aasta tegija valiti 1995. aastal Eesti lindude seast ning selleks oli rukkirääk. Järgmisel aastal lisandus puu. Aasta tegijate loend hakkas jõudsalt täienema eelmisel kümnendil – siis valiti nii aasta orhidee, imetaja, liblikas, muld, sammal kui ka seen. Viimane, 2019. aastal lisandunud tegija on kala. Kel kõikide aasta tegijate kohta loetu-nähtu meeles on, võib pidada end juba päris heaks loodusetundjaks.

Vaata ka

Aasta loom - pruunkaru , Aasta lind - metskurvits e. nepp , Aasta seen - kõrreliste tõlv-tõvik , Aasta sammal - sulgjas õhik , Aasta orhidee - Balti sõrmkäpp , Aasta puu - harilik pihlakas , Aasta liblikas - vareskaera-aasasilmik , Aasta kala - ahven , Aasta muld - tehismuld