5 jaanuar 2024

Eesti Loodusmuuseumit külastas möödunud aastal ligi 50 000 külastajat

Eesti Loodusmuuseumi jaoks oli 2023. aasta eriline mitmel põhjusel, aga rõõmustada saab ennekõike selle üle, et muuseumisse jõudis 49 904 inimest. „Aasta tõi nii põnevust kui üllatusi,“ ütles Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks. „Jaanuaris poleks me uneski suutnud ette näha, et sügisel tõuseb meie suurimaks staariks hoopis händkakk!“

28 detsember 2023

Loodusmuuseumi talvised linnalaagrid kutsuvad: õpime tundma loomade salaelu!

Kauaoodatud jõuluvaheaeg on käes ning pühadejärgselt on paras aeg seada sammud linnalaagrisse. Loodusmuuseumis on jaanuari alguses kolm linnalaagrit, külla ootame nii eesti kui vene keelt kõnelevaid lapsi.

21 detsember 2023

Eesti suurima puithoone Loodusmaja ehitusleping sai allkirjad: ehitustöö algab jaanuaris 2024

Riigi Kinnisvara AS ja Nordecon AS allkirjastasid teisipäeval, 19. detsembril 2023 ehituslepingu Loodusmaja ehitustöödeks. Eesti suurim puidust hoone rajatakse Tallinnasse Lennusadama naabrusse ja selle suurimaks kasutajaks saab olema Eesti Loodusmuuseum. Loodusmaja näol on tegemist Eesti ettevõtlusele olulise liginullenergia referentshoonega, mis valmib 2026. aasta suvel. Loodusmuuseum avatakse külastajatele 2027. aasta alguses. Lepingu maksumus on 54,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.