5 september 2023

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus ootab külastajaid 7. septembrist

Juba sel neljapäeval, 7. septembril kell 10 avatakse Eesti Loodusmuuseumi 61. seenenäitus. Mis seeneliikidega täpsemalt saab tänavusel seenenäitusel tutvust teha, selgub aga alles homme, kui Eesti Loodusmuuseumi seenebuss jõuab metsast Tallinna.

 „Seenenäitusel saab kindlasti vaadata erinevaid söödavaid, mittesöödavaid ja ka väga mürgiseid seeni, ent milliseid seeni täpsemalt saame näituse esimestel päevadel külastajatele tutvumiseks pakkuda, sõltub näitusele eelnevast seeneretkest,“ rääkis Eesti Loodusmuuseumi bioloog Loore Ehrlich. „Näituse jooksul teevad Eesti Loodusmuuseumi töötajad mitu seeneretke, et täiendada ekspositsiooni uute ja värskete seentega.“

 Ehrlich lisas, et iga seenenäitus on erinäoline. „Seeneaastad pole vennad – kui mullu oli äärmiselt kesine seeneaasta ja olime rõõmsad iga pilviku üle, siis tänavu on pilt hoopis teine. Seeni on Eesti metsades rikkalikult ning loodame, et saame pakkuda külastajatele nii tuttavaid liike kui ka põnevaid avastusi,“ sõnas ta.

 Seenenäituse ajal on alati kohal Eesti Loodusmuuseumi konsultandid, kelle käest saab informatsiooni seente omaduste kohta. „Meie põhiline sõnum on – kui sa pole 100 protsenti kindel, et tegemist on söögiseenega, palun jäta ta metsa. Ükski suutäis pole seda riski väärt,“ rõhutas Loore Ehrlich.

Seenenäitus on avatud 7–17. septembril iga päev kell 10-18, neljapäeviti kell 10–19. Eesti Loodusmuuseum (Tallinn, Lai 29a) on kliimaministeeriumi hallatav riigiasutus, mille peamine eesmärk on õpetada märkama, mõistma ja hoidma loodust.