8 aprill 2025

Kandideeri Eesti Loodusmuuseumi suvisesse praktikaprogrammi

Eesti Loodusmuuseum on läbi aastate pakkunud erialatudengitele või oma ala fanaatikutele võimalust muuseumitöötajate käe all oma oskuseid lihvida ja väärtuslikke kogemusi saada.

Sel aastal stardime uues kuues Eesti Loodusmuuseumi praktikaprogrammiga, mis pakub nii õppuritele kui karjääripöörajatele lisaks eralateadmiste rakendamisele võimaluse kogeda suve jooksul muuseumitöötaja elu kogu selle mitmekesisuses. Ühistegevuste ja inspiratsioonipäevade läbi on praktikantidel võimalus saada tuttavaks nii teineteise kui loodusmuuseumi tiimiga.
 

Tänavuse praktikasuve teeb eriliseks erakordne verstapost loodusmuuseumi teekonnal - avame 2027. aastal uksed Noblessnerisse kerkivas Loodusmajas, Baltikumi suurimas puithoones. Praegu on käimas intensiivne ent põnev uue muuseumi sisu loomise faas, kus on kõigil praktikantidel võimalus kaasa teha ja nii end loodusmuuseumi ajalukku kirjutada.

Uut loodusmuuseumi saab elu jooksul luua vaid korra. Tulevane loodusainete õpetaja, zooloog või kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist – siin on Sinu võimalus omandada ainulaadseid väärtuslikke kogemusi teel oma unistuste suunas!

Ootame Sind väga kandideerima!

Direktor Heidi Jõks

Image
Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks

 

Kandideerimine on avatud 08.04-28.04 2025!
Esita oma avaldus siin!

 

Mida praktikaprogramm endast kujutab?

Loodusmuuseumis on võimalik programmi raames tulla praktikale juunist septembrini 2025. Nelja kuu sisse jääb individuaalne juhendatud praktikaperiood, mille aeg ja maht lepitakse kokku juhendajaga personaalselt, et arvestada võimalikult palju praktikandi vajaduste ja õpingutega.

Lisaks individuaalsele praktikale pakub programm osalejatele võimaluse praktikasuve jooksul tulla igas kuus kokku ühise lennuna, et saada inspiratsioonipäevadel tuttavaks teineteise, loodusmuuseumi tiimi ja koostööpartneritega. 

Ühiselt võtame ette kuraatorituuri ajaloolise Laia tänava muuseumimaja näitusel, külastame tavakülastajale suletud loodusmuuseumi kogusid ning käime ära kerkiva Loodusmaja ehitusplatsil, mida muidu saab piiluda vaid aia tagant.

Programmi kulminatsiooniks on kõigi praktikantide ühine osalus loodusmuuseumi aasta tippsündmusel - seenenäitusel - mille festivalimelus on võimalik panna end proovile alates kohvikupidajast kuni seenetarga töövarjuni. Seenenäituse krooniks on ühine seeneretk loodusmuuseumi tiimiga meie sajalastesse seenemetsadesse.

Alustame praktikasuve ühise avaüritusega juunis ja lõpetame koos lõpuüritusega septembris.

 

Meie juures saad end proovile panna järgnevates valdkondades

  • Loodushariduse valdkonnas meie muuseumiõpetajate juures
    Võimalus on end proovile panna kogu õpetajatöö mitmekesisuses: muuseumi haridustegevuste ettevalmistamisel ja läbiviimise abistamisel, loodusest vajalike õppevahendite kogumisel ja nende ettevalmistamisel uueks hooajaks. Samuti saab panna käed külge ja mõte taha aasta tippsündmuse - seenenäituse haridusprogrammide planeerimisel ja elluviimisel.
     
  • Loodus- ja teadusajalooliste kogude vallas meie kuraatorite juures
    Võimalus on end proovile panna eri valdkondades tervel kogumistöö teekonnal: näiteks minna loodusesse uuele tuumnäitusele ööliblikaid või taimi koguma, sirutada kogutud liblikaid, korraldada taime- ja samblaherbaariumit või hoopis foto- või geoloogilisi kogusid, samuti valmistada zooloogilisi kogusid ette kolimiseks Loodusmajja. Huvi korral saad katsetada ka kuraatoritöö teist poolt, lüües kaasa kogude kommunikatsioonitegevustes või uue tuumnäituse ettevalmistamisel.
     
  • Turunduse, kommunikatsiooni, sündmuskorralduse ja kogukonna kaasamise vallas meie valdkonna spetsialistide juures
    Võimalus on rakendada kogu multufunktsionaalse üritusturundaja-kommunikaatori tööriistakast: ideestada ja luua tekste sotsiaalmeediast pressiteadeteni, pakkuda meediale loodusmuuseumi teemasid, teha läbi sündmuskorralduse teekond päringust järeltegevuseni ning luua nii tänasesse kui tulevasse majja sündmus- ja kogukonnaprogrammi. 
     
  • Arhiivitöö vallas
    Otsime tänavu arhiivihuvilist ajalootudengit, kes sooviks praktika raames uurida muuseumi Laia tänava maja ja aia ajalugu kõikvõimalikest arhiividest. Soovime muuseumi viimase Laia tänava aasta puhuks avada temaatilise muuseumituuri.

Loodusmuuseumis on valdkonnad ja tiimid omavahel tihedalt põimunud ja saad kindlasti kogemusi ja kokkupuuteid kõigi valdkondadega. Kandideerimisankeedis palume ära märkida, mis valdkonnas sooviksid oma erialapraktikat sooritada. Soovi korral saad märkida ka mitu.

 

Keda me praktikale ootame?

Ootame praktikale kandideerima uudishimulikke loodusesõpru, kes on motiveeritud panustama nii enda kui loodusmuuseumi arengusse.

Eeskätt ootame programmist osa võtma üliõpilasi või kutseõppureid, kes on läbinud vähemalt esimese kursuse. Samuti ootame juba karjääri tegevaid inimesi, kes soovivad oma olemasolevaid oskuseid loodusmuuseumis uue nurga alt proovile panna. Ka tugevate erialateadmistega gümnasistid või värsked koolilõpetajad on oodatud oma sooviavaldusi teele panema.

Erialadelt leiavad meie juures põnevaid väljakutseid kõikvõimalike loodusainete (bioloogia, geograafia, botaanika, zooloogia, geoloogia ning kombineeritud ja loodusega lähedalt seotud õppekavad), loodushariduse, museoloogia, ajaloo, muinsuskaitse- ja konserveerimise, restaureerimise, turunduse, kommunikatsiooni, ajakirjanduse, kogukonna arendamise, kultuurikorralduse, rekreatsioonikorralduse ja loodusturismi õppurid. Võid ka meile hoopis enda põneva valdkonna praktikaks välja pakkuda!

Erialateadmiste kõrval on tähtsad iseseisvus, täpsus, kannatlikkus, uudishimu, vastutustunne ja koostöövalmidus.

 

Loodusmuuseumi praktikaprogrammis on Sul võimalus

  • Saada loodusmuuseumi meeskonnast endale oma ala spetsialist mentoriks, kes juhendab Sind individuaalse praktika jooksul.
  • Töötada reaalsete projektidega nii tänasesse kui tulevasse majja väärtust luues, õppides oma ala tippudelt.
  • Lüüa kaasa muuseumitöö igapäevaelus ning saada osa tiimimelust ja -elust.  
  • Kuuluda praktikaprogrammi esimesse lendu ja võtta osa ühisürituste kavast.
  • Luua uusi põnevaid tutvuseid nii lennukaaslaste kui muuseumitöötajatega edasisteks koostöökohtadeks. Oleme 2027. aastal kasvatamas meeskonda pea poole võrra - miks ei võiks just Sinust saada meie uus kolleeg!?
  • Vormistada praktika vajadusel oma õpingute jaoks erialapraktikaks ülikooli juures.

 

Sul on hea teada

Kliimaministeeriumi allasutusena ei ole Eesti Loodusmuuseumis praktikaprogramm tasustatud.

Praktikaprogrammi kandideerimine toimub konkursi korras. Selleks tuleb täita allolev ankeet hiljemalt 28. aprilliks.

Praktikaprogrammist saab võtta osa piiratud arv osalejaid. Kutsume maikuus silmapaistvamad kandideerijad vestlusele, kelle seast selguvad programmis osalejad. Võtame kõikide kandideerijatega konkursi lõppedes ühendust.

 

Kandideerimisankeet

Minimaalne erialapraktika maht võiks mitmekülgse kogemuse saamiseks olla 40 astronoomilist tundi. Kokkuleppel oleme valmis pakkuma ka pikemat erialapraktikat.
CV palume Sul eelnevalt oma eelistatud pilveteenusesse üles laadida. Palun veendu, et see on meile kättesaadav.