Metsloomade aasta

Asukoht:

muuseum

Hind: 1. klassi õpilane: 2 € / Õpilane, al. 2.klassist: 5 € / Virtuaalreaalsuse film: 2 € / Saatja: 0 € (kuni 2 inimest)
Tunni kestus:

45 min

Tunnid sobivad: 1. klass, 2. klass, 3. klass

Muuseumitunnis uurime lähemalt, millised loomad ja linnud elavad Eesti metsades, mida nad söövad ning kui suured nad tegelikkuses on. Läheneme loomadele läbi kolme erineva aastaaja (sügis, talv ja kevad), keskendudes imetajate ja lindude kohastumistele. Soovi korral käsitleme ka teisi loomarühmi. Lisaks muuseumi näitustel väljas olevatele metsaelanikele uurime lähemalt ka teisi ehtsaid loomatopiseid ja sarvi.
Valida saab nelja täpsema teema vahel: 

  • Sügis looduses - kuidas loomad valmistuvad talveks? Räägime lähemalt lindude rändest, loomade rasva- ja toiduvarude kogumisest ning muidugi ka talveunest. Muuseumitund kestab 45 minutit.
  • Mida teevad metsloomad talvel? Uurime, kuidas loomad kaitsevad ennast külma eest, kuhu nad varjuvad ning mida talvel söövad? Teeme juttu ka talveunest ja taliuinakust ning vaatame lähemalt metsloomade jälgi ja püüame ära arvata, kellele need kuuluvad. Muuseumitund kestab 45 minutit.
  • Kevad loomariigis. Vaatame, millised muutused toimuvad looduses kevadel: kuulame linnulaulu ja proovime arvata, kellega tegu - miks linnud üldse laulavad? Teeme juttu tuleb ka loomalastest ja õpime tundma kevadlilli. Muuseumitund kestab 45 minutit.
  • Loomade aastaring. Uurime, milline on erinevate loomade (nt karu, siili, põdra, jänese või mõne muu enda valitud looma) aasta: kus nad erinevatel aastaaegadel elavad, mida teevad ja söövad. Muuseumitund kestab 45 minutit.

Programmi tellimiseks täida allolev registreerimisvorm! 

*Kohustuslik väli
*Kohustuslik väli
*Kohustuslik väli
Grupi maksimum suurus on 25 osalejat
*Kohustuslik väli.
Juhul kui grupis on erivajadusega õpilasi palun märkida
*Kohustuslik väli
*Kohustuslik väli
*Kohustuslik väli
*Kohustuslik väli
*Kohustuslik väli
Täitke kui maksate arvega
Täitke kui maksate arvega
Täitke kui maksate arvega
Täitke kui maksate arvega. Kirjutage siia e-posti aadress kuhu saata arve
*Kohustuslik väli
Täitke kui muuseumitund on seotud projektiga