Seenesõprade vestlusõhtu näitusetelgis. Korjad seeni - mis edasi?

Hind: Osalemine sündmusel toimub tavapärase muuseumipiletiga.: 10 € Piletit on võimalik soetada muuseumi kassas kohapeal kuni kell 18.00. Lisaks on vajalik eelnev registreerimine.

18:00 - 20:00

Uurisime tänavu populaarsetes seenegruppides, milliste seeni puudutavate teemade või tegevuste ümber ihkaksid seenesõbrad kokku tulla ja rohkem teada saada. Seenefänn Maris Kortel käis välja kõige menukamaks osutunud mõtte vestlusõhtust, kus ühiselt arutleda ja tutvuda teineteise kogemuse läbi, kuidas hoiustada, teha roogadeks või kasutada seeni ka muudel otstarvetel kui toiduks.

Mõeldud-tehtud! Ootame seenesõpru 18. septembril kell 18.00 Eesti Loodusmuuseumi Seenenäituse telki vestlusõhtule, et ühises ringis seente kasutamise kohta rohkem teada saada.

Vestlusõhtul on võimalus jagada nii enda kogemusi kui ka saada inspiratsiooni teiste tegemistest. Aruteluringi tulevad enda seentega toimetamisi jagama ka:

• Margit Välja - kirglik korilane ja jumaliku anniga köögikunstnik, kes toob vestlusringi kaasa enda poolt eest veetava Korilase Köögi retseptivaramust inspiratsiooni nii klassikaliseks kui ka vähemlevinud kujul seente valmistamiseks ja hoidistamiseks.

• Helle Väärsi – massikultuurile seentega lõngavärvimise ja seenepaberi valmistamisega põnevat vaheldust pakkuv naine, kes tutvustab, millised seened sobivad lõnga värvimiseks, millised seenepaberi valmistamiseks ja kuidas see kunst üldse käib. Lisaks näpunäidetele saab tutvuda ka värvikirevate lõnga-ja paberinäidistega.

• Siim Raadik – seentest tervisetooteid valmistava Shroomwelli innovatsiooniüksuse juht, kes jagab, kuidas seentest saavad esivanemate tarkuseid ja tänapäeva teadust ühendades tervist turgutavad abimehed. Mõistagi on Siimul kaasas ka väike Shroomwelli välkpood.

Kuidas osaleda?
Osalemine sündmusel toimub tavapärase muuseumipiletiga, mida on võimalik soetada muuseumi kassas kohapeal kuni kell 18.00.
Lisaks on vajalik eelnev registreerimine alloleva veebivormi kaudu (palume registreerida iga osaleja eraldi). Kohtade arv on ruumist tingituna piiratud.

Kokkulepped
Seenesõprade vestlusõhtu toimub muuseumihoovis Seenenäituse telgis. Kohtumise ajal on võimalik tutvuda muuseumihoovis oleva näitusega, kus on väljas arvukalt seeneliike.

Kui Sa soovid rahulikult külastada kogu muuseumi ühes siseruumide ekspositsiooniga, soovitame tulla näitusele kohale tunnike või enam varem. Vestlusõhtu ajal on siseruumide ekspositsioon suletud.

Ole ka otse vestlusõhtule saabudes aegsasti kohal, jättes kogunemiseks ajavaru. Kassa on avatud kella 18.00-ni.

Ajakava
Kuni 18.00 – toimub piletite müük näituse kassast
Alates 18.15 – alustame vestlusringiga, mille järgselt on võimalik tutvuda Margiti, Helle ja Siimu kaasavõetuga ning teha ka tiir peale Seenenäituse väljapanekul muuseumihoovis.
19.45 Asume koduteele

Küsimuste ja ettepanekute korral võta ühendust kaasamise projektijuhi Hanna Mari Villsaarega (5332 5776 või @email).

Asukoht kaardil

• Aadress: