menu

Vabatahtlik töö ja praktika

Eesti Loodusmuuseumi südameasjaks on uute loodusteaduse ja -hariduse tipptegijate ning looduse populariseerijate järelekasvu tagamine. Paljud meie tänastest spetsialistidest on võrsunud nii muuseumi enda kui teiste valdkonna tegijate kõrval praktiseerides. Pakume nii noortele õppuritele kui ka karjääripöörajatele võimalust panna ennast proovile ja panustada muuseumi juures nii oma isiklikku arengusse kui ka muuseumi loodusharidusliku missiooni teenimisse.

Eesti Loodusmuuseumi järelekasvuprogrammidena pakume muuseumis nii vabatahtliku töö kui praktika sooritamise võimalust.

 

Vabatahtlik töö

Eesti Loodusmuuseumil on oma vabatahtlike võrgustik, kes täidab olulist rolli muuseumi olulisemate sündmuste elluviimisel.

Muuseumiöö mais

Kord aastas avavad muuseumid ja teised mäluasutused ühel laupäevasel õhtul oma uksed tavapärasest hilisemal ajal, sümboolse hinnaga või suisa tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Õhtupoolik toob Loodusmuuseumisse kohale arvukalt huvilisi - hoovist saab külastajate virrvarris paras sipelgapesa, toimub hoovikontsert ja avatud on kohvik. Sel õhtul on vabatahtlike rolliks koos ülejäänud muuseumimeeskonnaga võõrustada majas arvukaid külalisi ning pakkuda meeldejäävat külastuskogemust.

Sooviavaldusi Muuseumiöösse panustamiseks ootame taas kevadel 2026.

Image
Muuseumitöötajad koos vabatahtlikega
Muuseumitöötajad koos vabatahtlikega Muuseumiööl 17. mail 2025.

 

Seenenäitus septembris

Pikkade traditsioonidega „Seenenäitus“ on kasvanud Eesti Loodusmuuseumi suursündmuseks ning igal aastal külastab näitust tuhandeid seenehuvilisi. Kuna seenesõprade huvi näituse vastu järjest kasvab, otsustasime anda seene- ja muuseumientusiastidele võimaluse lüüa näitusel kaasa rohkem kui külastajana. Vabatahtlikud saavad panustada ja kogemusi omandada nii näituse külastusjuhtide kui seenekonsultantide töövarjudena.

Kandideerimine 2025. aasta "Seenenäituse" vabatahtlikuks on avatud. Loe rollide kohta rohkem ja esita oma sooviavaldus 12. augustiks vabatahtlike registreerimisvormi kaudu.

Vabatahtlikku tööd saab muuseumis teha ka suursündmuste väliselt. Võtame võimalusel vastu nii eraisikuid kui ka organisatsioone, kes soovivad Eesti Loodusmuuseumi tegevusse panustada. Oleme kogukonnatöö partneriks Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumile.
 

Image
Seenenäituse vabatahtlikud näituse avamisel 12. septembril 2024.
Seenenäituse vabatahtlikud näituse avamisel 12. septembril 2024.

Anna oma soovist teada muuseumi partner- ja kogukonnasuhete juhile Hanna Mari Villsaarele (@email).

 

Praktikaprogramm 

Eesti Loodusmuuseum on läbi aastate pakkunud erialatudengitele või oma ala fanaatikutele võimalust muuseumitöötajate käe all oma oskuseid lihvida ja väärtuslikke kogemusi saada.

2025. aastal käivitasime uues kuues Eesti Loodusmuuseumi praktikaprogrammiga, mis pakub nii õppuritele kui karjääripöörajatele lisaks erialateadmiste rakendamisele võimaluse kogeda suve jooksul muuseumitöötaja elu kogu selle mitmekesisuses. 

Programmi raames on võimalik tulla praktikale juunist septembrini. Nelja kuu sisse jääb individuaalne juhendatud praktikaperiood, mille aeg ja maht lepitakse kokku juhendajaga personaalselt, et arvestada võimalikult palju praktikandi vajaduste ja õpingutega. Lisaks individuaalsele praktikale pakub programm osalejatele võimaluse praktikasuve jooksul tulla igas kuus kokku ühise lennuna, et saada inspiratsioonipäevadel tuttavaks teineteise, loodusmuuseumi tiimi ja koostööpartneritega. 

Tutvu täpsemalt Eesti Loodusmuuseumi praktikaprogrammiga. Suvisesse praktikaprogrammi saab taas kandideerida märtsis 2026.

Võimalusel võtame kokkuleppel juhendajatega muuseumisse praktikante ka programmivälisel perioodil. Anna oma soovist teada muuseumi partner- ja kogukonnasuhete juhile Hanna Mari Villsaarele (@email).