меню

20 май 2023

Eesti Loodusmuuseum kutsub Muuseumiööle

„Loodusmuuseumi perele on Muuseumiöö muutunud aasta-aastalt üha suuremaks ja olulisemaks sündmuseks, kus pea kogu meeskond on poole ööni tööpostil ning võõrustab sadu looduse- ja kultuurisõpru,“ ütles Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks.

„Sellesse öösse oleme kavandanud ka ahvatleva eriprogrammi, mille hulka kuuluvad ekskursioonid koos Peeter Lauritsaga tema isikunäitusel, hoovikontsert ning isuäratav hoovikohvik,“ loetleb põnevaid tegevusi Heidi Jõks. „Tänavuse Muuseumiöö teeb eriliseks ka asjaolu, et esmakordselt on Eestis võimalik muuseume väisata Muuseumikaardiga.“

Näituse „Miski on kõigega seotud“ autor Peeter Laurits viib Muuseumiöö jooksul läbi kolm ekskursiooni kell 18, 20 ja 22. „Naljakas, et me otsime elu avakosmosest, samal ajal, kui siinsamas ümberringi on tervete tsivilisatsioonide kaupa tundvaid, mõtlevaid ja suhtlevaid eluvorme. Näitusel „Miski on kõigega seotud“ annan ma näo, hääle ja kirja paljudele olevustele, keda me tavaliselt ei märka ning tummaks ja tundetuks peame. Muuseumiööl tutvustan ma neid tillukesi sõpru ja annan vihjeid, kuidas nendega jutule saada,“ räägib kunstnik.

Kell 19 toimub Eesti Loodusmuuseumi hoovis kammerkoori Studium Vocale kontsert. „Öös on alati põnevaid loodushääli ja muusikat - seda kogevad nii öisel ajal looduses viibijad kui ka muuseumiööl Eesti Loodusmuuseumi külalised. Sellel erilisel ööl saab Eesti Loodusmuuseumi avatud hoovis kuulata eestikeelset muusikat, mis paneb kindlasti kõikide kuulajate hingekeeled helisema. Kõlavad mitmed ööga seotud laulud, lisaks leiab mõnusat äratundmist, mis iga kuulaja kaasa laulma paneb,“ lubab Studium Vocale.

Muuseumiöö pilet maksab 1 euro, Muuseumikaardiga on sissepääs tasuta.