Näitus "Eesti loomade lapsed"

Alates 9. oktoobrist on Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis avatud Maria Välja näitus “Eesti loomade lapsed”. Näituse keskmes on ema ja lapse vahelised suhted, laste vahetu ja imeline olemus – olgu nad siis inim- või loomalapsed. 

Näitusel väljas olevad illustratsioonid on algselt loodud beebiraamatu “Minu esimene raamat” jaoks, mis sündis koostöös Virgylia Soosaare ja Madli Kiriga. Kuigi raamat ei ole veel trükivalgust näinud, on selle jaoks loodud pildid üleval juba teisel näitusel. Näituse “Eesti loomade lapsed” loomise lugu on kantud ema ja lapse vahelisest suhtest, laste vahetust ja imelisest olemusest – olgu nad siis inim- või loomalapsed. Pildid on loodud ajal, kui autor Marja Välja ootas enda poja sündi ning ta usub, et see eriline tunne talletus ka neisse illustratsioonidesse. 

Maria Välja õpetas 2012. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala ning on osalenud paljudel ühisnäitustel. “Eesti loomade lapsed” on tema kolmas isikunäitus. Varasema õlimaali asemel on Välja viimastel aastatel pühendunud üha rohkem akvarellile ning "Eesti loomade lapsed" näitusel väljas olevad tööd on loodud ühendades tindipliiatsi joonistust ja akvarellimaali.

Näitus on Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis avatud 31. jaanuarini 2019. 

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!