Töötamine Loodusmuuseumis

UUS TÖÖPAKKUMINE: OTSIME UUE LOODUSMUUSEUMI PROJEKTIJUHTI. LOE JA KANDIDEERI!

Eesti Loodusmuuseum on Kliimaministeeriumi haldusalas olev riigiasutus, mille eesmärk on innustada loodust märkama, mõistma ja hoidma. 21 töötajaga oleme Eestis keskmise suurusega muuseum, kuid 2023. aasta lõpus Kantar-Emori läbi viidud uuringu kohaselt tuntuselt 200 muuseumi hulgas neljas muuseum Eestis napilt pärast Meremuuseumit, ERMi ja KUMU. Viimased on aga suured, ca 100 töötajaga muuseumid. Ehk oleme väiksed, aga innovatiivsed ja nähtavad. Võõrustame oma vanalinna majas igal aastal ca 50 000 külastajat, mis on ka selle maja maksimaalne mahutatavus.

Oleme nähtavuselt ja meediakajastustelt üks enam silmatorkavaim muuseum Eestis ja meie kuvand tööandjana on innovatiivne, kaasaegne, arenev ja põnev. Pakume missiooniga tööd ja võimalust ühiskonnas positiivseid muutusi ellu viia. Selle juures pakkudes oma töötajatele ühtehoidvat, toetavat ja inspireerivat töökeskkonda.

Meid kannustab soov tekitada oma inimestele selline töökoht ja -keskkond, et kõik tahaksid hommikul tulla, et töö pakuks rahuldust ja eneseteostamise võimalusi ja et kolleegid oleks äge kamp, kellega tahaks suuri asju ette võtta. Selles valguses me värbame, kujundame oma kontoreid, puhke- ja hyggeruume, korraldame ühisüritusi, saunaõhtud, inspiratsioonihommikuid, spordime, käime talisuplemas jne.

Kui kasutada ettevõtluse termineid, oleme oma kasvu arvestades justnagu idumuuseum. Kasvame kolme aasta jooksul töötajate arvult ca 3 korda ja muuseum kasvab ca 8 korda suuremaks. Selle tuules innustame oma inimesi õppima, arenema ja karjääriredelil tõusma. Valime ka uuteks kolleegideks potentsiaaliga oma valdkonna talente juba perspektiivitundega, et nad organisatsiooni arenedes samuti areneda saaksid. Lisaks pakume inimestele pea piiramatult täiendkoolitusi ja väljaõpet. Meie koolitustundide maht aastal 2022 oli 138 tundi inimese kohta, mis näiteks Keskkonnaministeeriumi haldusalas oli konkurentsitult kõrgeim. Hetkel töötab kogu meeskond uue, Põhjamaade kaasaegseima loodusmuuseumi loomise nimel Baltikumi suurimasse valmivasse puithoonesse.

Igapäevatöös paneme teadlikult rõhku ühtehoidmisele. Me korraldame üheskoos ühisüritusi (nt igakuised inspiratsioonihommikud põnevates ettevõtetes väljaspool maja, iganädalased talisuplused lõuna ajal (ligi pooled meie töötajatest kuuluvad loodusmuuseumi talisuplusklubisse Sulpsutajad!), spordiüritused, sauna-kaminaõhtud seltskonnamängudega, valgusteraapia hygge ruum muuseumis talviseks taastumiseks, paaripäevased suve- ja jõuluseminarid looduskaunites kohtades koos matkamise ja ühistegemistega jne). Samuti juurutame üksteise kiitmis- ja tunnustamiskultuuri (koolitused, treeningud, sõbrapäevad „ütle kolleegile midagi ilusat“ kastiga, sünnipäevakaardid (kuhu kõik kirjutavad sünnipäevalapse kohta midagi head), aasta erilisi tegemisi kokku võtvad jõulukaardid jne). Iga aasta lõpus (juba 11 aastat) anname välja kolleegipreemiaid (Aasta kolleeg, Aasta uustulnuk, Aasta spordihing, Aasta mikrofon (kõneisik). Valitakse aasta tegu. Pidulik auhinnatseremoonia ja tänuüritus toimub jõuluseminaril.

Lisaks 35-päevasele põhipuhkusele ja 3 tasustatud tervisepäevale aastas saavad loodusmuuseumi töötajad võtta aastas nädal aega tööulaks (workcation), kus tööd ja puhkust ühildades saad kolleegi(de)ga sõita, kuhu hing ihkab (sõit muuseumibussiga tasuta, muidu katavad kulud inimesed ise). 

Sellest aastast alustab muuseum tööstressi ja läbipõlemist ennetavat koostööd ettevõttega Sinu Võõras Sõber, kust saavad kõik loodusmuuseumi töötajad vajadusel psühholoogilist nõustamist tööpsühholoogilt tööandja kulul.

Viimased uuringud näitavad, et ka muuseumikülastused mõjuvad inimestele antidepressandina. Kuna meie inimesed saavad kõikides Eesti muuseumides (sh loomaaias) käia tasuta, siis seda võimalust ka palju kasutatakse, nii enda maha laadimiseks, silmaringi avardamiseks kui perega vaba aja veetmiseks.

Lisaks põhipuhkusele (35 kp), tasustatud tervisepäevadele (3 tp), tööulale (7 kp) ja kodusele jõulunädalale (jõulu ja uue aasta vahel me kontoris käima ei pea ja naudime aega kodus pere seltsis), on meil töötajatele ette nähtud vaba päev lapse koolisaatmise (1. septembril algklassi lapse vanemal), lapse kooli või lasteaia lõpetamise, enda kooli lõpetamise, abiellumise, lähedase kaotuse puhul. Kõikide pühade eelsed päevad on lühendatud.

Võimalusel saavad inimesed teha ka kaugtööd, kuid see pole meil väga populaarne (kontor meeldib rohkem, kuna siin on inimesed ja saab suhelda).

Isiklikku ja tööelu saab loodusmuuseumis ka kohapeal ühildada. Näiteks on meil levinud laste ja koduloomade kontorisse kaasa võtmine (lastel on muuseumis alati põnev😉), muuseumis saab enda ja lapse sünnipäeva pidada tasuta, lapsepuhkuselt naasvad vanemad saavad ise valida töökoormuse (enamast valitakse töö- ka koduse elu ühildamiseks väiksem koormus kui 1,0).

Kõik loodusmuuseumi töötajad saavad tööandja kulul sportida ja kontoris käib tööajal igakuiselt massöör. Seega on võimalik ka see aeg kokku hoida, samas tervist ja töövõimet taastades. Ka sportimas käia on meil tööajast aktsepteeritud.

Loodusmuuseumis töötamine on päriselt mõnus ja siin on koos inimesed, kes teevad oma tööd südame ja suure põlemisega. Hoia silm peal tööpakkumistel ja oled oodatud meie tiimi!