Öökulli akadeemia: Iidne Hirnantia jääaeg. Troopilisest paradiisist jäisesse põrgusse

24. jaanuar 18:00- 19:00

Jaanuarikuu teine öökulli akadeemia toimub 24. jaanuaril. Kell 18 algaval loodusõhtul tutvustab loodusmuuseumi geoloog-kuraator Karin Truuver teemat "Iidne Hirnantia jääaeg. Troopilisest paradiisist jäisesse põrgusse".

Loengu keskmes on umbes 488-444 miljonit aastat tagasi kestnud Ordoviitsiumi ajastu, mil elu Maal hakkas tõeliselt vohama. Keskkonnatingimused olid selleks ideaalsed – kliima oli soe, maailmamere tase oli palju kõrgem kui tänapäeval ning mandrite servaalade madalmeredes kihas rikkalik elu. Ajastu lõpul, umbes 445 miljonit aastat tagasi, see kõik aga muutus - elustik seisis silmitsi esimesega viiest suurimast väljasuremissündmusest elu ajaloos.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3€, täispilet 6€). Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Et olla kursis meie tegemistega, liitu uudiskirjaga!